Obchodní společnosti

Plánujete založit společnost, změnit její strukturu či právní formu, nebo ji zlikvidovat? Provedeme Vás složitými procesy, které právní řád k těmto činnostem vyžaduje a postaráme se, aby vše dopadlo podle Vašich očekávání.

Pokud jste se rozhodli posunout své podnikání na novou úroveň a přejít z OSVČ na právnickou osobu, rádi s Vámi projdeme celým procesem a najdeme řešení na míru právě Vám, které Vám bude vyhovovat. Podrobně si s Vámi popovídáme (nejlépe u dobré kávy) o Vašem záměru a navrhneme Vám nejlepší řešení. Průběh celého procesu s Vámi budeme pravidelně konzultovat, abyste byli v obraze, co se právě děje. Protože víme, že není nic horšího, než být dlouhou dobu v nevědomosti.

Pomůžeme Vám také v průběhu Vašeho podnikání. Nevíte jak na valné hromady, podání do veřejného rejstříku, prodej či zastavení obchodního podílu? Svěřte právní záležitosti raději nám, abyste se mohli věnovat důležitým věcem.

Pomůžeme Vám s:

Založení společnosti
Zrušení a likvidace společnosti
Změny společností (fúze, rozdělení, změna právní formy, převod jmění na společníka)
Podání do veřejného rejstříku
Valné hromady
Dohody společníků
Poradenství týkající se obchodních společností

založení od 18 000 Kč

likvidace od 20 000 Kč

právní dokumenty od 3 000 Kč

E-shop

Plánujete založit nebo již provozujete e-shop? Protože se nacházíte na této stránce, tak zřejmě patříte ke zodpovědným podnikatelům, kteří chtějí mít své právní povinnosti podchycené. A děláte správně, protože nedodržování zákonných náležitostí právní dokumentace e-shopu se dlouhodobě nevyplácí.

Pojďme se společně pobavit o tom, co je potřeba k bezproblémovému provozu internetového obchodu. Popovídáme si o Vašem záměru, pořádně se zamyslíme, a následně Vám zajistíme všechny potřebné náležitosti, doporučíme vhodnou formu podnikání a obstaráme Vám potřebná povolení.

Sepíšeme pro Vás perfektní obchodní podmínky ušité na míru, které pro Vás budou pracovat každý den. Eliminujeme všechna rizika a postaráme se o dodržení povinných náležitostí stanovených právními předpisy. E-shop již provozujete a obchodní podmínky máte, ale nejste si jistí, jestli jsou správné? Rádi Vám je zkontrolujeme a upravíme v souladu se současnou legislativou a s Vaším podnikáním.

Sepíšeme i další potřebné dokumenty a poradíme, na co myslet, abyste mohli začít co nejdříve prodávat!

dokumenty od 5 000 Kč

poradenství od 2 000 Kč/hod

Spory se zákazníky

Dobře víme, že i pokud podnikáte svědomitě a správně, někdy se sporům se zákazníky nevyhnete. Pokud prodáváte nebo poskytujete své služby, vždy se najde někdo, komu se něco nelíbí, něco si rozmyslí, nebo odmítá zaplatit. Jednou nebo dvakrát to možná necháte být a ustoupíte, ale do nekonečna ustupovat nejde.

Nabízíme efektivní řešení sporů se zákazníky jak jednorázově, tak na bázi dlouhodobé spolupráce. Při vzniku sporu se zákazníkem nám jednoduše předáte podklady a dále již nemusíte nic řešit a můžete se vrátit ke svému podnikání. My celou věc vyřešíme za Vás a budeme Vám dávat pravidelná hlášení, jak se věci vyvíjí.

Tady však naše práce nekončí. Aktivně budeme hledat rizika vzniku sporů se zákazníky a budeme Vám navrhovat vylepšování Vaší právní dokumentace (smluv, obchodních podmínek), aby jsme maximalizovali Vaši šanci na úspěch v případných sporech. Už jen to, že je situace jasně ve Váš prospěch může zamezit vzniku řady zbytečných soudních tahanic.

Pro tyto případy nabízíme výhodné paušály, které Vám ušetří peníze rovnou dvakrát. Poprvé tím, že jsou levnější než účtování podle hodinové sazby. Podruhé tím, že naše práce bude rychlejší a efektivnější, protože Vaše podnikání časem lépe poznáme.

od 2 000 Kč/hod

Podnikatelské spory

Podnikatelské spory jsou běžnou součástí podnikání. Ne všichni dodržují své povinnosti a ne všichni chtějí plnit své závazky. Proto je někdy nutné vyhledat pomoc advokáta, který Vám pomůže ochránit Vaše práva. My se specializujeme na tyto záležitosti:

  • Vymáhání pohledávek / ochrana před žalobami na plnění
  • Spory společníků a jednatelů (porušení péče řádného hospodáře)
  • Spory s obchodními zástupci a zaměnstnanci

O Vašem problému nám povíte a předáte podklady. My pro Vás zpracujeme právní analýzu sporu, na základě které stanovíme strategii pro dosažení co nejlepšího výsledku (zhodnotíme šance a zisk z jednotlivých variant postupů). Převezmeme Vaše zastoupení a budeme za Vás jednat s protistranou a bojovat u soudu. Celou dobu Vás budeme udržovat v obraze. Pokud budou šance proti Vám, uděláme vše pro to, abychom minimalizovali ztráty.

od 2 000 Kč/hod

Zaměstnavatel

Zaměstnavatelé to s plněním právních povinností nemají jednoduché. Právo se vždy kloní na stranu zaměstnanců. Proto je důležité mít zaměstnavatelské právní dokumenty takzvaně právně správně!

Vytvoříme pro Vás pracovní smlouvu na míru, ušijeme Vám vzorové pracovní dohody, sepíšeme výpověď nebo pro Vás postavíme vnitřní pracovní předpisy. Můžeme se společně podívat i na to, jestli máte správně upravenou dokumentaci GDPR.

A pokud jste se dostali do sporu se zaměstnancem, tak Vás zastoupíme, spor za Vás vyřídíme a zjistíme, jestli by nešlo udělat něco pro to, aby se takové spory v budoucnu neopakovaly.

od 4 000 Kč

Napište nám!

Potřebujete pomoct, ale nevíte kde začít? Začněte nezávazným dotazem!

Vyplňtě kontaktní údaje

Slibujeme, že Vaše údaje použijeme jen ke zpětnému kontaktu. Nebudeme Vám bez Vašeho souhlasu zasílat žádná marketingová sdělení.

Napište zprávu

Máte na nás otázku? Chcete si domluvit schůzku? Objednat si službu? Nejste si jistí, jestli rozumíme Vašemu problému? Zajímá Vás odhad ceny?

Ozveme se do 24 hodin

Buď se Vám ozveme na email, nebo Vám zavoláme. Záleží na Vás. Většinou odpovíme dřív, než řeknete Neuschwanstein!

Mgr.
Eliška
Faltýnková
Rytířová

Advokáti Olomouc

Mgr.
Luboš
Rytíř

Přejít nahoru